Robson

Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 40

PostWysłany: Śro 20:49, 16 Sty 2008    Temat postu:

no i brawo panie Smile mecz dosc ciekawy, troche meczarni na poczatku ale to juz staje sie tradycja i happy end na zakonczenie Smile xP Wreszczie Edzia dzisiaj dostała szanse dłużej pobiegać po parkiecie Razz
robredo

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 45

Skąd: Rybnik/Wrocław

PostWysłany: Śro 23:21, 16 Sty 2008    Temat postu:

UTEX ROW wygrywa po raz drugi z Viktorią Koszyce

UTEX ROW Rybnik odniósł 5 zwycięstwo w Central Europe Women League. Tym razem beniaminek Ford Germaz Ekstraklasy pokonał na własnym parkiecie Viktorię Koszyce. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, a o zwycięstwie zadecydowała dopiero skuteczna końcówka meczu, kiedy to rybniczanki zdobyły 10 punktów nie tracąc przy tym ani jednego.

Dzięki tej wygranej drużyna UTEX ROW Rybnik zachowała szanse na awans do Final Four. W drugim dzisiejszym meczu tej grupy INPEK Nitra pokonała na wyjeździe Valosun Brno, co daje rybnickiej drużynie możliwość wywalczenia awansu. Warunkiem, żeby upragniony awans stał się faktem, jest pokonanie w ostatniej serii gier przed własną publicznością ekipy Sokoła Hradec Kralove.

UTEX ROW Rybnik - Viktoria Koszyce 70:60 (11:17, 23:19, 18:15, 18:9)

ROW: Marquetta Dickens 22, Hollie Merideth 12, Magdalena Skorek 11, Edyta Błaszczak 11, Minja Siljegovic 8, Olena Proshchenko 2, Joanna Szymczak-Górzyńska 2, Agnieszka Jaroszewicz 2

Viktoria: Vera Perostyska 20, Nikola Kovalova 12, Dasa Krasnockova 10, Kamila Kazimirova 7, Katarina Slimakova 7, Katarina Pindrochova 4

Wygląda na to, że nasza wymarzona wycieczka na Final Four do południowych sąsiadów staje się coraz bardziej realna Very Happy

Przegrana Viktoria

W miniony weekend koszykarki rozegrały16. kolejkę Ford Germaz Ekstraklasy.

Drużyna UTEX ROW Rybnik, która miała we własnej hali podejmować CCC Pol-kowice, przełożyła jednak swoje spotkanie ze względu na rozgrywki pucharowe obu drużyn.

Kilka dni wcześniej nasze koszykarki rozgrywały bowiem bardzo ważny mecz w ramach Central Europe Women League, podejmując w boguszowickiej hali Viktorię Koszyce. Tylko zwycięstwo w tym spotkaniu przedłużało szanse ROW-u na awans do Final Four rozgrywek. Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości, która wygrała pierwszą kwartę sześcioma punktami. Taką też kilkupunktową przewagę Słowaczki utrzymywały przez większą część kwarty drugiej. Dopiero pod jej koniec parę dobrych akcji gospodyń, a szczególnie Magdaleny Skorek, pozwoliła do przerwy zbliżyć się naszej drużynie na dwa punkty do rywalek (34:36). Po przerwie rybniczanki potrzebowały nieco ponad trzy minuty, aby doprowadzić do remisu (42:42), jednak później inicjatywę przejęła znów drużyna Viktorii, zdobywając pod rząd siedem punktów. Gospodynie ponownie rzuciły się do odrabiania strat i na nieco ponad minutę przed zakończeniem trzeciej kwarty wyszły na jednopunktowe prowadzenie (52:51). Ostatnia kwarta, jak to tradycyjnie na meczach w Rybniku bywa, stanowiła kolejny dreszczowiec. Walka kosz za kosz. Słowaczki wyszły nawet na prowadzenie (56:57), by po chwili je stracić. Na 2 minuty i 50 sekund przed końcem meczu na tablicy widniał zapowiadający dramatyczną końcówkę remis 60:60. W tym momencie sprawy w swoje ręce wzięła najlepsza zawodniczka meczu – Marquetta Dickens i dzięki jej efektownym przechwytom i akcjom podkoszowym, poprowadziła nasz zespół do pewnego zwycięstwa 70:60.

W ostatnim spotkaniu w rozgrywkach CEWL nasze koszykarki, 6 lutego, zagrają w Rybniku z Sokołem Hradec Kralove. W przypadku wygranej awansują do najlepszej czwórki rozgrywek.