robredo

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 45

Skąd: Rybnik/Wrocław

PostWysłany: Pon 23:30, 14 Sty 2008    Temat postu: Wywiady i wypowiedzi... czyli KK ROW Rybnik w mediach

W tym miejscu można zamieszczać wszelkie relacje, wywiady i wypowiedzi dotyczące naszego zespołu powołując się na odpowiednie media.
robredo

Posty: 45

PostWysłany: Czw 0:37, 17 Sty 2008    Temat postu:

Big shock and a huge honor

It is great to be back in Poland and back into our regular routine of practice and games. We played really well last weekend. I think it was the best we have played offensively all season.

It was a fun game for me. In the next couple weeks we are going to have a lot of practice time. I think it will be great for our team to get ourselves back into the shape we were in before Christmas. I know the Holidays were a little too sweet for me. The food and sweets are some of the best things about Christmas time but not so good for staying in basketball shape. I hope that everyone works hard in the next couple weeks so we can be as ready as possible for the rest of the season because I know we are going to have a lot of tough games.

I heard today that I made the All-Star team. That was a big shock and a huge honor for me. I think playing with the amount of talent that the other players have will be an incredible experience for me. I am really looking forward to playing with the team. It should be a lot of fun.

My husband arrived in Poland today. I am so happy to have him back here! Life has been pretty lonely without him. But I really havent had a lot of time to think about him not being here because we have been traveling a lot with basketball and playing important games. We have a cup game tomorrow. I hope that we can play well. I hope that we have a lot of fans attend the game. It makes playing so much more fun when we have a great crowd!

Hollie

Jak widać naszej center również zdecydowanie lepiej gra się przy większej widowni i meczowej atmosferze Smile Mam nadzieję, że już wkrótce zagra przy wyjątkowym dopingu Klubu Kibica ROW Rybnik Cool
Ozi

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 17

Skąd: ROW Rybnik

PostWysłany: Śro 15:28, 20 Lut 2008    Temat postu:

Od sukcesu do sukcesu

Koszykarki UTEX-u ROW Rybnik w czołówce polskiej ekstraklasy.

Nadspodziewanie dobrze w obecnych rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy radzi sobie ich beniaminek – UTEX ROW Rybnik.

W bieżącym roku rybniczanki wygrały pięć z sześciu ligowych meczy i aktualnie zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli, zachowując przy okazji status niepokonanej drużyny we własnej hali. Nasza drużyna dobrze radzi sobie również w europejskich pucharach, w których awansowała już do finałowej czwórki. W ostatnich trzech tygodniach rybniczanki rozegrały w sumie aż pięć spotkań, jednak tempo dopiero wzrasta – w najbliższym tygodniu czekają je trzy mecze, a w następnym kolejne dwa.

Pokonane Cukierki i SMS

Po przerwie spowodowanej występem koszykarek z Rybnika w europejskich pucharach i Meczem Gwiazd Ford Germaz Ekstraklasy, nasze zawodniczki w środę, 30 stycznia, wybrały się na wyjazdowy mecz do Brzegu. W pojedynku z miejscowymi Cukierkami Odrą podopieczne trenera Mirosława Orczyka, mimo kolejnej nerwowej końcówki, odniosły dziesięciopunktowe zwycięstwo (76:66). Największy wkład w ten sukces miały Amerykanki – Marquetta Dickens i Hollie Merideth, które wspólnie zdobyły prawie dwie trzecie punktów całej drużyny.

W kolejnym meczu, który odbył się w sobotę, 2 lutego, w Rybniku, zdawało się, że będzie już znacznie łatwiej... Rywalkami ROW-u były bowiem uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z podwarszawskich Łomianek, które w obecnym sezonie wygrały tylko jedno spotkanie. Trener rybniczanek postanowił jednak przed czekającymi drużynę ciężkimi meczami dać odpocząć najlepszym swoim zawodniczkom. Zmienniczki wykonały swoje zadanie, pokonując młode rywalki 74:69, jednak musiały mocno się namęczyć, aby to osiągnąć. Najskuteczniejszą naszą koszykarką w tym meczu była Magdalena Skorek, ale bez Dickens, która w drugiej połowie meczu bardzo aktywnie wspomogła drużynę, ROW miałby problem w wygraniu tego spotkania.

Awansowały do Final Four

Cztery dni później – w środę, 6 lutego, rybniczanki rozegrały ostatni grupowy mecz w ramach rozgrywek Central Europe Women League. Przeciwnikiem naszej drużyny był czeski Sokol Hradec Kralove, a zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało jej awans do Final Four, czyli turnieju finałowego rozgrywek. Pojedynek rozpoczął się jednak zdecydowanie nie po myśli ROW-u, który po kilku minutach gry przegrywał dziesięcioma punktami. Druga kwarta meczu należała już jednak zdecydowanie do rybniczanek, które zeszły na przerwę, prowadząc 38:24. Mimo zrywu rywalek w ostatniej kwarcie spotkania, wprowadzone na parkiet Dickens i Merideth dowiozły zwycięstwo do jego końca, wygrywając 72:67.

Koniec passy

Niestety każda passa ma to do siebie, że musi sie skończyć. Koszykarki ROW-u po pięciu z rzędu wygranych w ekstraklasie w sobotę, 9 lutego, doznały pierwszej tegorocznej porażki. Niespodziewanym pogromcą naszej drużyny okazał się zespół AZS Jelenia Góra, który na własnym parkiecie pokonał nasze koszykarki 71:61. Dla wzmocnionej ostatnio nowym sponsorem i nowymi koszykarkami drużyny z Jeleniej Góry było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Pokonane sąsiadki

Na szczęście tydzień później nasze koszykarki zrehabilitowały się za tę wpadkę. W ubiegłą sobotę, 16 lutego, rybniczanki podejmowały we własnej hali sąsiadki w ligowej tabeli – MUKS Poznań i... nie dały im żadnych szans, pewnie pokonując rywalki 69:47. Poznanianki podjęły walkę z ROW-em właściwie tylko w drugiej kwarcie. W trzeciej nasze zawodniczki wypracowały już tak wielką przewagę, że w ostatniej odsłonie meczu na parkiecie mogły pojawić się zmienniczki. Szansę tę wykorzystała najlepiej Edyta Błaszczak, która mimo tego, że na parkiecie spędziła tylko niecałe 11 minut, była najskuteczniejszą zawodniczką drużyny.

Najpierw Lotos, później Słowacja

W najbliższym tygodniu rybnickich kibiców czekają wielkie koszykarskie emocje. W środę, 20 lutego, w hali w Boguszowicach nasze zawodniczki podejmować będą wicemistrzynie Polski, aktualne liderki ekstraklasy – Lotos Gdynia. Trzy dni później nasze koszykarki wyjeżdżają do słowackiej Bańskiej Bystrzycy, gdzie wystąpią we wspomnianym, dwudniowym turnieju finałowym CEWL. W pierwszym meczu ROW zagra w sobotę, 23 lutego, z czeskim Lokomotivem Karlove Vary. W drugiej parze gospodynie – Slavia Banska Bystrica podejmować będą swoje rodaczki – INPEK Nitra. Dzień później pokonane w sobotnich meczach drużyny zagrają o trzecie miejsce, a zwyciężczynie zagrają w finale turnieju.

Ostatnie wyniki rybnickich koszykarek:

* 2008–01–30 Cukierki Odra Brzeg – UTEX ROW Rybnik 66:76 (15:21, 16:18, 17:18, 18:19)
* 2008–02–02 UTEX ROW Rybnik – Arcus SMS PZKosz Łomianki 74:69 (19:24, 20:4, 15:22, 20:19)
* 2008–02–06 UTEX ROW Rybnik – Sokol Hradec Kralove 72:67 (13:18, 25:6, 15:15, 19:28 )
* 2008–02–09 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – UTEX ROW Rybnik 71:61 (19:17, 12:13, 14:19, 26:12)
* 2008–02–16 UTEX ROW Rybnik – MUKS Poznań 69:47 (20:10, 17:16, 14:7, 18:14)

Łukasz Kozik

Ostatnio zmieniony przez Ozi dnia Śro 15:29, 20 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz

"Filozofia pracy"

Ostatnio zmieniony przez Marek dnia Pią 14:47, 22 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz

Posty: 45

PostWysłany: Nie 0:08, 21 Wrz 2008    Temat postu: Kibice to nasz szósty zawodnik

No właśnie, jak pan ocenia postawę rybnickich kibiców w pierwszym, debiutanckim sezonie w ekstralidze?

Słowa uznania dla nich. Z pewnością wspaniałej atmosferze w hali w Boguszowicach przysłużyła się nasza długa seria bez porażek przerwana dopiero przez Lotos. Podziwiam kibiców nie tylko za ich „fanatyzm” i wspieranie nas, ale również za to, że umieją delektować się koszykówką i docenić klasę rywalek. Co ważne, nasi kibice byli z nami nie tylko na meczach u siebie, ale i na wyjeździe.